ارشد
1400/8/3 دوشنبه
زمان و جزئیات نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد 1400 دانشگاه پیام نور
جزئیات نحوه ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی، ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد 1400 دانشگاه پیام نور از ۴ لغایت ۹ آبان ماه و انتخاب واحد دانشجویان از ۵ لغایت ۱۲ آبان ماه از طریق سامانه گلستان به نشانی  reg.pnu.ac.ir انجام می شود. لذا پذیرفته‌شدگان پس از ورود به سامانه در مهلت اعلام شده و با مطالعه صفحه ورودی می‌توانند با استفاده از شناسه کاربری و گذرواژه (در صفحه اول سایت فوق الذکر در زمان ثبت نام اعلام می‌گردد) وارد سامانه آموزشی گلستان شوند.
پذیرفته‌شدگان لازم است اسکن مدارک ذیل را در قالب jpg یا jpeg و با حجم هر فایل حداکثر 250 کیلو بایت تهیه و در هنگام ثبت نام غیرحضوری بارگذاری نمایند
 • تصویر صفحه اول و صفحه توضیحات شناسنامه
 • تصویر کارت ملی (پشت و رو)
 • عکس رنگی با زمینه روشن بدون کلاه و عینک 
 • مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه (ویژه آقایان)
 • تصویر مدرک کارشناسی با معدل مشخص (برای مدرک کارشناسی ناپیوسته لازم است مدرک کاردانی با معدل مشخص نیز ارائه گردد)
 • ثبت درخواست تائیدیه تحصیلی مقطع قبلی
پذیرفته شدگان باید در هنگام ثبت نام در سامانه گلستان وارد لینک http://estelam.msrt.ir شده و پس از تقاضای تاییدیه تحصیلی برای آخرین مدرک تحصیلی (کاردانی/ کارشناسی ناپیوسته/ کارشناسی پیوسته) ،کدپیگیری را در سامانه گلستان ثبت نمایند. تعداد معدودی از دانشگاه ها به سامانه استعلام وزارت عتف متصل نیستند وبرای این مدارک کماکان از طریق اداری تقاضای تاییدیه تحصیلی نمایند.
 1. پذیرفته‌شدگان لازم است حداکثر تا تاریخ 1400/7/30 در مقطع قبل فارغ‌التحصیل شوند. برای آگاهی از سایر شرایط به «بند 1-3- و 3-3- دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور» مراجعه شود.
 2. طبق «پیوست شماره 3» آیین‌نامه آموزشی کارشناسی ارشد مصوب 94/11/11 شورای دانشگاه، پذیرفته‌شدگانی که درس‌های گذرانده در دوره‌های کارشناسی ارشد دارند و متقاضی تطبیق واحد هستند حداکثر تا پایان اولین نیمسال تحصیلی بعد از پذیرش باید کارنامه ریزنمرات تایید شده درس‌هایی را که تقاضای معادلسازی آن‌ها را داده‌اند به آموزش مرکز/ واحد ارائه نمایند. (درخواست از طریق پیشخوان خدمت معادلسازی سامانه جامع گلستان)، مراکز/ واحدها لازم است اصل ریزنمرات را از دانشگاه یا موسسه ای که دانشجو دروس را در آن گذرانده است به صورت محرمانه تقاضا و آن را ملاک عمل قرار دهند.
 3. طبق ماده 10 و تبصره 1 و 2 ماده 10 آیین نامه آموزشی کارشناسی ارشد مصوب 11/11/94 شورای دانشگاه، پذیرفته‌شدگانی که درس‌های جبرانی (اعلام شده توسط گروه آموزشی) مربوط را در دوره کارشناسی نگذرانده‌اند موظف به انتخاب دروس جبرانی در اولین نیمسال تحصیلی ممکن می‌باشند.
 4. مطابق «تبصره بند 2 قسمت ج دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور» پذیرفته‌شدگان کد رشته امتحانی 1148 (رشته مدیریت امور شهری) و می‌بایست واجد شرایط اعلام شده در دفترچه راهنمای (شماره 1) آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 باشند در غیراینصورت از ثبت نام آنان ممانعت به عمل آمده و فهرست اسامی با درج علت، حداکثر تا مورخ 10/9/1400 به مرکز سنجش و آزمون اعلام شود.
 5. دارندگان مدارک تحصیلی معادل حائز شرایط «آیین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمون‌های ورودی مقاطع بالاتر» مطابق مقررات صفحه 1 و 2 دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور بررسی شود.
 6. داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان و یا ایثارگران پذیرفته شده‌اند در زمان ثبت نام نیازی به ارائه تاییدیه سهمیه ثبت نامی از سوی ارگان ذی‌ربط ندارند و ملاک تایید سهمیه آنان همان عنوان سهمیه درج شده در فایل قبولی دانشگاه می‌باشد.
 7.  اتباع غیرایرانی پذیرفته شده مطابق «بند د دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور» باید شرایط و ضوابط درج شده در صفحه های 21 و 22 دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون سال 1400 (دفترچه شماره 1) را کسب نمایند. پذیرفته شدگان غیر ایرانی می بایست جهت اخذ ویزای تحصیلی پس از ثبت نام غیرحضوری به مرکز/ واحد مراجعه تا به مراجع ذیصلاح معرفی شوند.
 8. پذیرفته شدگانی که در فایل اطلاعات، کد تعهد صلاحیت عمومی آنان عدد 1 است صلاحیت آنان توسط هیات مرکزی گزینش دانشجو مورد تایید قرار گرفته و قبولی آنان قطعی می‌باشد. ضمنا جهت اطلاع از وضعیت کد تعهد 2 به «بند هـ صفحه شماره 9 دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور» مراجعه نمائید

تمامی حقوق برای دانشگاه پیام نور محفوظ می باشد .

www.pnu.ac.ir